wtorek, 17 czerwca 2014

Ciekawostki:Team Fortress


 • Czy wiedziałeś że klasa postaci szpieg w Team Fortress powstała na bazie glitchu który w oryginalnym team fortless powodował,że właśnie ta klasa pojawiała się w innej drużynie ubrana tak samo jak przeciwna drużyna i często mylono ich jako sojuszników.
 • Oryginalna gra Team fortless była modem do gry Quake została ona publikowana 20 października 1998 roku została ona stworzona przez dwóch australijskich studentów:Robina Walkera oraz John Cook była to gra oparta na trybie współpracy drużynowej z widokiem 1 osoby i miało się do wyboru aż 9 klas postaci z trybami zmieniającymi się w zależności od mapy.
 • Twórcy także zrobić wersje samodzielną wersje gry opartą na silniku Quaka II który planowali nazwać grę Team Fortless 2 valve zainteresował się modem i wynajął drużynę,żeby zaimplementowała grę do silnika Half Life oraz pokazanie Half Life Software Developing Kit czyli narzędzia pozwalającego na publikacje różnych gier opartych na silniku Half Lifa. Grę szybko zaimplementowano do silnika i nazwano ją Team Fortress Clasic którą do dziś można zagrać.
 •  Team fortress 2 natomiast miało wiele opóźnień oraz wiele zmian w systemie rozgrywki do kiedy wypuszczono go w roku 2007.
 • Team Fortress 2 był pokazany na początku targów E3 w 1999(aż ciężko pomyśleć,że wtedy też były targi E3) gra wyglądała kompletnie inaczej niż dzisiejsza wersja gra nie wyglądała jak kreskówko wo miała być realistycznym symulatorem pola bitwy miała dać elementy RTS pojazdy oraz klasę zwaną dowódcą.
 • Dowódca miał mieć pole bitwy z lotu ptaka mógł on patrzeć z kamer umieszczonych na budynkach mógł on dawać ludzią informacje na temat strategi podejścia do wroga,zalarmować ich kiedy przeciwnik ich zaskoczył oraz mógł on zrzucić skok spadochronowy na wrogą bazę.Jednak klasa została skasowana z powodu,że twórcy pomyśleli,że gracze by się źle czuli kiedy by musieli słuchać co muszą robić.
 • Wczesne versie TF miały także klasę oficera który podnosił jednostce morale czym więcej ludzie mieli morala tym szybsi i celniejsi się oni stawali jednakże kiedy oficer umierał morale jednostek zostały resetowane.Morale zostały dlatego zaimplementowane,żeby zmusić trochę ludzi do pracy zespołowej.
 • Była także klasa instruktora która jak sama mówi uczyła podstaw zasad gry.
 • Stare TF2 nazwano Valve"s Team Fortress a potem Team Fortress 2 BrotherHood Of Arms. Jednak tak samo jak upadł tytuł Team Fortress 2 BrotherHood Of Arms tak samo upadł koncept realistycznego pola bitwy w TF2. Było to spowodowane trudnością rozróżniania klas postaci oraz postaci od tła bitwy.
 • Kolejna wersja Team Fortress2 była znaleziona kiedy znaleziono w plikach source w Half Life 2 dokładnie w kodzie były to dwie postacie ludzki dowódca oraz Kosmita-żołnierz także znaleziono tytuł Team Fortress Invasion gra pokazywała drużynę ludzką oraz drużynę kosmitów.Obydwie drużyny miały rywalizować ze sobą o zdobywanie materiałów.

 • Dopóki nie powstał oryginalny TF2 powstały przy najmniej 3,4 prototypy kiedy w końcu drużyna przytakła do jednego pomysłu jednogłośnie.
 • Finałowa gra była pokazana na EA Summer Showcase w lipcu 2006 roku pokazaną już skończoną graficznie grę.

Brak komentarzy: